*****************************************************************************

FM – firstminute LM – lastminute

Penzion Giorgio, Alfredo, Antonella, Amedea, depandance Madonna / Tarvisio Camporosso / Friuli Venezia Giulia / Itálie

   

Výhody

 • Jedna z nejlepších sjezdovek v Itálii
 • Pouze 520 km z Brna (z toho 510 km dálnice)
 • Ubytování přímo na vrcholu u svahu
 • Výhodná cena = polopenze + skipass
 • Lyžování bez front na lanovku
 • Výborná domácí polopenze
 • Pohodová atmosféra na slunečné terase
 • Fascinující panoramatický výhled na Alpy
 • Romantické večerní procházky na vrcholu
 • Povoleni domácí mazlíčci

Nevýhody

 • Návštěva střediska Tarvisio pouze během provozu lanové dráhy (9.00-16.00)

Slovo úvodem

Penzion Giorgio - se nachází těsně pod vrcholem Monte Lussari ve výšce 1.770 m.n.m. Chata je přímo na startu jedné z nejlepších italských sjezdovek – Prampero – dlouhé téměř 4.000 m. Velkou výhodou je lyžování bez front na lanovku. Také znalci free skiingu najdou ideální terény kousek od chaty na svazích Monte Cacciatore. Přístup k chatě je pouze kabinovou lanovkou ze stanice Tarvisio Camporosso.

V přízemí penzionu se nachází stylová horská restaurace, bar s posezením, TV se satelitem a salonek pro skupinu až 16 přátel, lyžárna a venkovní sluneční terasa s překrásným panoramatickým výhledem na Alpy. V chatě je příjemná domácí atmosféra. Majitel penzionu hraje na harmoniku a v případě veselé party své hosty rád zabaví. Pokud je ve skupině nějaký kytarista, nemusí si nástroj brát s sebou, nástroj je na chatě. V prvním patře chaty je umístěno celkem 11 dvou, tří a čtyřlůžkových pokojů. Během pobytu máte možnost ochutnat řadu italských specialit. Na jídelníčku je téměř 30 nabídek. Doporučujeme vyzkoušet např. místní specialitu, vynikající hustou polévku z několika druhů hub (Crema di fungi porcini) nebo některý z domácích ostrých likérů s ovocem na baru chaty. Na vrcholu se nachází jen několik horských chat a domků a malý kostelík Maria Monte Lussari. Je to nejvyšší poutní místo a svatyně v Evropě. Je zde rovněž malá ulička se suvenýry a kavárnou.

Lyžování:
Vynikající sjezdovka „Prampero“ dlouhá 3.930 m přímo před chatou. V Tarvisiu celkem 25 km sjezdovek (2 černé, 6 červených, 7 modrých), 2 telekabinové lanovky, 5 sedaček, 5 vleků a 60 km kvalitních běžeckých tratí.
Upozorňujeme, že děti do 14 let musí mít na lyžování helmu.

Ubytování:
Ubytování je v příjemných 2, 3 a 4 lůžkových pokojích zařízených dřevěným nábytkem v jednoduchém horském stylu. Všechny pokoje jsou umístěny v 1. patře penzionu.
V penzionu je šest dvoulůžkových, jeden třílůžkový a čtyři čtyřlůžkové pokoje. Vybavení pokojů: rustikální dřevěný nábytek, skříň, noční lampičky, stůl se židlemi, koupelna s WC.

Strava: 
Výborná domácí italská polopenze se skládá z bohaté snídaně a širokého výběru jídel během večeře.

Snídaně: je servírována od 8.00 – 10.00. Máte na výběr marmelády, med, máslo, nutellu, šunku, sýr, jogurt, denně čerstvé croisanty, pomerančový džus, čaj. Kávu, např. presso či capuccino, které si u snídaně objednáte, vám bude číšník servírovat vždy čerstvé z kvalitního pressa na baru.

Večeře: je servírována od 18.00 – 20.30. Na rozdíl od jiných penzionů si nevybíráte ze dvou nebo tří jídel, ale z kompletní á la card nabídky jídelníčku. Na výběr máte 10 prvních jídel (Antipasti), 13 druhých jídel (Secondi piatti) a 5 druhů sladkostí (Dolci). Večeře se skládá vždy ze dvou jídel, které si z těchto 28 nabídek objednáte. Nápoje si hosté platí sami.
Kvalitní rozlévaná vína červený Merlot a bílý Tokai si můžete na chatě pořídit litr za 7 euro. Lahvová vína již od 10 euro/litr. 

Restaurace je otevřena celý den, takže si zde po dopoledním lyžování můžete objednat i oběd, nebo vyzkoušet nabídku vedlejšího penzionu na pěkné sluneční terase.

Doprava: 
Nejkratší trasa z Brna je: Brno – Mikulov – Wien – Graz – Klagenfurt – Villach – Tarvisio – Tarvisio Camporosso. (viz interaktivní mapa) Po sjezdu z dálnice projedete asi 4 km střediskem Tarvisio. Zaparkujete zdarma na nehlídaném parkovišti v Tarvisiu pod lanovkou na Monte Lussari. Věci přenesete do kabinky a přesunete se na horní stanici. Odtud přejdete do penzionu (cca 200 m). Pokud máte více těžších zavazadel, můžete dojít do chaty a poprosit majitele o převezení Vašich věcí sněžným skútrem. V dopoledních hodinách 9.00 – 12.00 a mezi 15.00-16.00 Vám rád pomůže. Příjezd do Tarvisia je nutno naplánovat tak, abyste byli s věcmi u kabinky nejpozději v 15.00 - 16.00.

SLEVY: 

Děti narozené od roku 2004 (včetně), které lyžují společně s vlastním rodičem mají skipas za 1 EUR (platí se na místě). Rodič musí prokázat totožnost vlastního dítěte (např. dítě zapsané v PASu, OP,...). 
Děti od 2 let platí pouze ubytování.
Pro skupiny - každá 26. osoba má skipas zdarma.

Cena zahrnuje: uvedený počet ubyt. s polop.a skipassem (nebo bez skipassu), pobytovou taxu

Příplatky: vratná kauce na skipass s čipem - 5 EUR / osoba (bude vrácena poslední den při odevzdání skipassu)
jednosměrná jízdenka (cca 4,5 €/os.) na cestu lanovkou k penzionu - v den příjezdu
Nepřehlédněte: Dle individuálního požadavku je možné zvolit i jiné nástupní dny než jaké jsou uvedeny v ceníku

Způsob platby
Pro rezervaci pobytu je třeba zaplatit 50% ceny pobytu. Zbývajících 50% ceny je třeba uhradit nejpozději měsíc před termínem nástupu. Pokud budete objednávat v termínu kratším než je 1 měsíc před odjezdem bude Vám účtováno 100% ceny pobytu. Pokud rezervujete více než 3 měsíce před odjezdem, může být platba rozložena na tři splátky. 

*****************************************************************************************


Kontakt

Vladimír Felbinger
+420 722 929 914
Vladimír Felbinger